Artikujt e Fundit

Barcelonës i ka mbetur Coutinho në derë, ky ekip refuzon ta transferojë atë

Manchester United po planifikon të transferojë mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong në vend të bashkëlojtarit të tij Philippe Coutinho zbulon El Nacional. Barça kishte shpresuar të largonte Coutinhon drejtë Djajëve të Kuq, por ata nuk kanë asnjë interes për...

Gjiganti nga Serie A po ja merr nga duart Barcelonës, Cavanin

Juventus rivalizon Barcelonën në garë për Cavanin Juventus është gati të rivalizojë Barcelonën për të siguruar transferimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Edinson Cavani gjatë afatit të janarit. 34-vjeçari ka zhvilluar vetëm tetë paraqitje për “Djajtë e Kuq” këtë edicion, derisa...

Pas bisedimeve, dy arsye ndikuan që Zidane të refuzojë Manchester United!

Trajneri Zinedine Zidane thuhet se ka refuzuar shansin për të drejtuar Manchester Unitedin. Tekniku francez ishte favorit për stolin e Man United, pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer. “Djajtë e Kuq” vendosen për shkarkimin e Solskjaer menjëherë pas humbjes turpëruese nga...

Klopp flet për transferimin e Ronaldos te Manchester United!

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht i është bashkuar gjigantit anglez Manchester United. Pas transferimit të portugezit ka ardhur edhe reagimi i trajnerit te Liverpoolit, Jugen Klopp Gjermani ka thënë që transferimi i Ronaldos në Manchester United, është biznes i tashmes, por jo...

Mësohet arsyeja pse Mbappe u largua nga PSG!

Transferimi i Kylian Mbappe tek Real Madridi ka bërë bujë të madhe. Francezi edhe zyrtarisht tani më është lojtar i skuadrës spanjolle. Por shtrohet pyetje pse ai nuk qëndroi në Paris me yje si Messi, Neymar e shumë lojtar me...

Mbappe këtë ditë pritet të zyrtarizohet te Real Madridi

Kylian Mbappe vazhdon të lidhet me një kalim në Spanjë. Së fundmi Real Madrid dërgoi një ofertë 160 milionë euro për Mbappen në drejtim të PSG-së. Kjo ofertë u refuzua nga gjiganti francez që po kërkon mbi 200 milionë euro për...

Juve propozon shkëmbimin Ramsey-Pjaniç, Locatelli ende larg

Massimiliano Allegri kërkon një “regjisor” për lojën e tij dhe dëshiron ta ketë në dispozicion sa më shpejt, për t’i transmetuar idenë e tij të lojës, ndaj drejtuesit e klubit janë vënë në lëvizje për të rikthyer sërish boshnjakun...

Interi me transferim të papritur nga rivali i Serie A

Interi po punon për transferin e mesfushorit të Cagliarit, Nandez. Interi është në negociata të përparuara për ta transferuar mesfushorin e Cagliarit, Nahitan Nandez derisa shpreson ta huazojë atë me Radja Nainggolan dhe Dalbert që pritet të kalojnë në Sardenia. Uruguiani...

PSG nuk do t’ia dijë për krizën Covid-19, shënjestëron edhe yllin tjetër të Milanit

PSG është i vetmi klub që nuk po vuan krizën ekonomike të kushtëzuar nga pandemia e Covid-19 dhe me heqjen e Fair Play-t financiar sheikët e klubit francez nuk kanë hapur portofolin, por thesin nëse shikon përforcimet që janë...

ZYRTARE: FIFA e ndëshkon klubin nga Serie A me dy vite mos transferime

FIFA ia ndalon të drejtën e transferimeve për dy vite Spezias. Skuadra italiane Spezia po has në probleme. FIFA i ka shqiptuar gjobë skuadrës së Spezias për katër afatet kalimtare të transferimeve, shkruan lajmi.net. Shqiptimi i gjobës do të jetë efektiv nga...