ZYRTARE: Vjen largimi tjetër nga Liverpool

135
SHARE

Mbrojtësi anglez Jon Flanagan është larguar nga Liverpool pas tetë vitesh me klubin anglez.

Ai i bashkohet zyrtarisht Rangers si transfer i lirë, transmeton Transferimet.net.

https://twitter.com/RangersFC/status/1009775602990186502

Flanagan do të luajë nën drejtimin e Steven Gerrard, që dikur ishte bashkëlojtar i tij te Liverpool.

25 vjeçari ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare dhe bëhet përforcimi i shtatë veror i klubit skocez.