Zyrtare: Serie A rikthehet më 13 qershor

43
SHARE

Liga e futbollit italian Serie A, do të vazhdojë më datën 13 qershor.

Ky vendim është marrë sot pas një takimi mes krerëve të klubeve dhe qeverisë, shkruan goal.com përcjell Klan Kosova.

 

 

Ekipet do të lejohen të kthehet në stërvitje të hënën e ardhshme.

Kjo është bërë pas arritjes së marrëveshjes për zbatimin e protokollit mjekësor që duhet ta ndjekin klubet.

Por, edhe data 20 qershor mund të mbetet opsionale.