ZYRTARE: Rooney prezantohet te klubi i ri

116
SHARE

Wayne Rooney ka kompletuar transferimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke nënshkruar për DC United.

Sulmuesi është larguar nga Goodison Park për një çmim që ende mbetet i pazbuluar dhe ka nënshkruar një kontratë për tri vite e gjysmë me klubin kryeqytetas të Amerikës, transmeton Transferimet.net.

“Transferimi në Amerikë dhe MLS përmbush një tjetër ambicie të karrierës për mua,” është shprehur Rooney.

“Jam i etur për të qenë i suksesshëm këtu dhe do të jap 100% për D.C – siç kam bërë për çdo ekip tjetër ku kam luajtur.”

Ai do të bartë numrin 9 në fanellë.