ZYRTARE: Nani me klub të ri, ja ku do të luajë nga ky sezon

232
SHARE

Nani rikthehet te Sporting për të tretën herë pas nënshkrimit të një kontrate dy-vjeçare me klubin portugez.

31 vjeçari transferohet nga Valencia për një shumë të pazbuluar, transmeton Transferimet.net.

Nani ka luajtur për Sporting gjatë viteve 2005-2007 dhe në vitin 2014, duke u paraqitur 113 herë me 23 gola të shënuar.