Zidane ‘shokon’ botën e sportit, merr këtë vendim për ‘El Clasicon’

1623
SHARE

Sipas të përditshmes spanjolle ABC, Zidane po mendon ta befasoj botën e futbollit.

Takniku madrilian ka një plan special për El Clasico.

Zinedine Zidane po mendon të fusë ekipin e dytë kundër Barçës në Camp Nou. Ai do të lejë në pushim Sergio Ramos, Modric, Kroos, Marcelo, Asensio, Benzema, Varane dhe Cristiano Ronaldo.

Kiko Casilla mund të zëvendësojë edhe Keylor Navas, deri në finalen e Ligës së Kampioneve të UEFA Champions League.

Zidane ka marrë këtë vendim, pas një bisede me të gjithë lojtarët e skuadrës.