Zidane bën listën e futbollistëve që do të largohen nga Reali

194
SHARE

Real Madrid po planifikon që të largoj të paktën pesë futbollist nga skuadra pasi që hierarkia e klubit ka treguar se ata duhet të shesin disa futbollist në mënyrë që të arrijnë të blejnë të tjerë.

Aryse tjetër për këtë sipas tyre është edhe kriza e shkaktuar nga koronavirusi.

Gareth Bale, James Rodriguez, Lucas Vasquez dhe Mariano janë disa nga futbollistët që pritet të largohen.

Por përveq tyre ata janë të gatshëm që ta lejojnë të largohet edhe Luka Modric e po ashtu edhe Marcelon nëse ata zgjedhin se ku dëshirojnë të vazhdojnë karrierën.