Zëvendësuesi i Griezmann tek Atletico Madrid është një lajm i keq për Chelsea-n

147
SHARE

CHELSEA përballet me konkurrencë nga Atletico Madrid për sulmuesin e Torinos Andrea Belotti, sipas raporteve.

Gazetari italian Gianluca Di Marzio po pretendon se gjigandët spanjollë po e shohin sulmuesin italian si një objektiv të mundshëm verën e ardhshme.

Kjo është nëse Antoine Griezmann largohet nga klubi me francezin ende të lidhur me një lëvizje në Manchester United, transmeton Transferimet.net

Belotti është bërë një nga sulmuesit më të vlerësuar në botë pasi u shënoi 32 herë për klubin dhe e dërgoi në vendin gjatë sezonit të kaluar.

Chelsea thuhet të jetë i interesuar me bosi Antonio Conte një admirues i madh i bashkëkombasit të tij.

Por Real Madrid thuhet gjithashtu se janë të interesuar, pasi ata duken të shtojnë fuqinë e sulmit në skuadrën e tyre, të cilët kanë luftuar për golat këtë sezon.