Zbulohen prapaskenat: Ja cilin lojtar ofroj Liverpool tek Real Madrid për Bale-n

92
SHARE

Liverpool njoftohet se i ofroi Philippe Coutinho-n Real Madridit verën e kaluar në një marrëveshje që do ta kishte parë Gareth Bale të lëvizë në anën tjetër.

Një raport në El Mundo Deportivo thotë se Los Blancos kishte një interes në lojtarin brazilian, i cili përfundimisht iu bashkua rivalëve të El Clasico Barcelonës në janar, transmeton “Transferimet”.

Kërkesa pohon se klubi anglez po kërkonte 70 milionë euro plus Bale për shitjen e Coutinho.

Jurgen Klopp thuhet se është një ‘admirues masiv’ i anësorit të Uellsit dhe nuk do të kishte ‘asnjë hezitim’ në vënien e peshës së tij prapa një marrëveshjeje të tillë.

Bale është lidhur me një largim në verë nga Bernabeu nga raportet e fundit në Diario AS.