Transferimet që pritet të ndodhin në janar?

1572
SHARE

Merkato e janarit tani më është afruar dhe ne si Portal do të ju njoftojm për cdo transferim që bëhet në ligat elitare.

Sot kemi bërë një analizë të vogël të transferimeve që pritin të ndodhin gjatë merkatos së janarit, shkruan Transferimet.net.

Kjo merkato e janarit do jetë pak e ‘nxehtë’ për disa klube.

Kieran Trippier pritet të transferohet te Newcastle United.

Divock Origi pritet të shitet ose të huazohet te Milan.

Newcastle United zyrtarisht ka kontaktuar me Manchester United për Martial, por asgjë konkrete deri më tani.

Pablo Sarabia ka vendosur që të rikthehet te Reali i Madridit.

Milan gjatë merkatos së janarit do të tentoj të transferoj edhe sulmuesin Patrik Schick.

Juventus së shpejti pritet të bëjë ofertë zyrtare për Pierre-Emerick Aubameyang.

Ferran Torres vetëm se ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Me 1 janar pritet zyrtarizmi i tij.

Philippe Coutinho në dyshim. Inter dhe Neëcastle United dëshirojn huazimin e tij.

Timo Werrner mund të huazohet të ndonjë skuadër e Bundesliga apo Serie A.

Tottenham ka shprehur interesim serioz për Ousmane Dembele. Conte dëshiron të bëjë një skuadër shumë më të fort që ka aktualisht.

Steven Gerrard e dëshiron huazimin e Joe Gomes te Ason Villa.

Conte e kërkon edhe transferimin e Ivan Perisic.

Liverpool ka kontaktuar me Borussia Monchengladbach për mesfushorin Denis Zakaria.

Nëse Real Madrid transferon Kylian Mbappe, Karim Benzema pritet të transferohet te PSG.

Real Madrid është duke e vëzhguar mbrojtësin e Inter, Denzel Dumfries.

Fiorentina ka arritur marrëveshje me Lille për Jonathan Ikone. Pritet zyrtarizimi.

Chelsea ka kontaktuar me Wolves për transferimin e Ruben Neves.

Ancelotti dëshiron transferimin e mesfushorit të Bayern Munich, Corentin Tolisso.

Lazio ka kontaktuar Chelsean për transferimin e portierit, Kepa Arrizabalaga.

Jesse Lingard ka vendosur që të mos largohet nga Manchester United gjatë merkatos së janarit pasi shpreson që trajneri i ri, Ralf Rangnick do i jep më shumë minutazh.

Leeds United ka kontaktuar me Juventus për mesfushorin Weston McKennie.

PSG është duke e vëzhguar situatën e mbrojtësit të Chelsea, Antonio Rudiger.

Dele Alli thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Newcastle United.

Manchester City ka kontaktuar me Leicester City për Youri Tielemans.

Edhe Aaron Ramsey është drejt transferimit te Newcastle United!

Liverpool është duke e vëzhguar siutatën e 20 vjecarit të Real Madrid, Rodrygo.

West Ham ka shprehur interesim për transferimin e Eden Hazard gjatë merkatos së janarit.

Joao Felix ka kërkuar nga Atletico Madrid në rast se vie ndonjë ofertë nga Premier League dëshiron që ta shqyrton atë.

Georginio Wijnaldum pritet të befasoj me një transferim te Neëcastle United.

Real Madrid po planifikon të transferoj dyshen gjigante Mbappe – Haaland./Transferimet.net/