Sulmuesi largohet nga Milani, transferohet te Galatasaray

114
SHARE

Sipas asaj që ka shkruar revista sportive turke “Fanatik”, sulmuesi portugez i Milanit, është pranë transferimit te Galatasaray.

‘Fanatik’ raporton për një marrëveshje të arritur mes dy klubeve, dhe Silva do t’i bashkohet Galatasaray në formulën e huazimit.

Silva iu bashkua Milanit verën e kaluar nga skuadra e Portos.

23 vjeçari në sezonin e parë në Serie A nuk kishte formën më të mirë, duke shënuar vetëm dy gola.