Sulmuesi i Liverpool drejt Galatasaray!

104
SHARE

Galatasaray po interesohet për yllin e Liverpoolit.

Sipas “Fotosport”, skuadra turke po interesohet për Dominic Solanke, për të cilin Klopp ka thënë se mund të huazohet në janar.

Galatasaray javëve të fundit kishte shprehur interesim edhe për sulmuesin tjetër të Liverpool, Divock Origi.

Në rast se belgu dështon, pasi që thuhet se ai do të kaloj në Ëolverhampton, plani i gjigantit turk duket se do të jetë Solanke.

Sulmuesi nuk po arrin assesi ti bëjë ballë konkurrencës me Roberto Firmino dhe Daniel Sturridge dhe minutat për të janë shumë të vogla.

Me Galatasaray ai do të mund të siguronte paraqitje edhe në Ligën e Kampionëve.