Sheikët e Newcastle mund ta rikthejnë Coutinhon në Premier League

53
SHARE

Newcastle United gjatë merkatos së verës pritet të transferojnë “yllin” e Barcelonës, Philippe Coutinhon.

Familja mbretërore e Arabisë Saudite është shumë pranë pronësisë së klubit të njohur anglez ku do të kryejë investime të mëdha.

Sipas gazetës “Mundo Deportivo”, blerja e klubit nga sheikët do të rriste fuqinë shpenzuese të Newcastles dhe ardhjet do të ishin të mëdha në “St James Park”.