Sevilla dhe Porto arrijnë marrëveshje, lojtari meksikan transferohet në La Liga

220
SHARE

Sevilla dhe Porto kanë arritur marrëveshje për transferimin e Miguel Layun te skuadra andaluziane në formë huazimi me të drejtë blerje.

Mbrojtësi meksikan do t’i nënshtrohet testeve mjekësore nesër, kur lojtari udhëton në Sevilla.

Layun më parë ka luajtur edhe në Angli me Watford, ndërsa Portos iu bashkua në vitin 2015. Në 79 ndeshje për skuadrën portugeze, Layun ka realizuar 11 gola dhe 23 asistime.