Rooney me klub të ri, sot pritet konfirmimi

58
SHARE

Rooney do ta kalojë pjesën e mbetur të karrierës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, te skuadra e DC United.

Wayne Rooney do të konfirmohet si lojtar i DC United në pasditen e ditës së enjtë, transmeton Transferimet.net.

Më pas ai do të prezantohet dhe do të mbahet konferenca për shtyp, njofton Sky Sports.