Roma merr lajme të mira këtë afat kalimtar, ribashkohet me lojtarin e saj

91
SHARE

Rikthimi i Stephan El Shaarawy te Roma po bëhet realitet, kështu raporton edhe Di Marzio.

Roma dhe Shanghai kanë arritur marrëveshje për të rikthyer lojtarin El Shaarawy te klubi italian, akoma nuk dihet nëse do të jetë në formë huazimi apo transferim përfundimisht.

Këtë sezon, La Lupa është duke luftuar për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe po përforcon skuadrën në këtë afat kalimtar.

Ky padyshim është një lajm i mirë për tifozët që kanë ëndërruar për një ribashkim me El Shaarawy.