Real Madrid pa dy yje për më shumë se 11 javë

50
SHARE

Real Madrid do të mbetet pa dy lojtarët në ndeshjet e ardhshme.

Real Madrid ka konfirmuar lëndimin e Casemiros dhe Nacho Fernandezit.

Mesfushori brazilian ka pësuar lëndim në ligamentit e gjurit, andaj do të jetë jashtë për tri javë, përcjell “lajmi.net”.

Ndërsa, Nacho ka lënduar kyçin e këmbës, ku do të mbetet jashtë fushës për më shumë se tetë javë.

Natyrisht se mungesa e dy lojtarëve, do të jetë hendikep për Real Madridin, duke ditur rëndësinë që kanë në skuadër. /Lajmi.net/