BOMBA!! PSG dhe Barcelona pergaditin shkëmbimin e vitit, përfshihet Coutinho ?

273
SHARE

PSG mund të hap një plan të pabesueshëm për të sjellë Philippe Coutinho te Parc des Princes, zbulon El Pais.

E përditshmja spanjolle shkruan se parizianët janë duke menduar për një shkëmbim të mundshëm me Barcelonën duke përfshirë sulmuesin Kylian Mbappe.

Francezi i talentuar shpërtheu sezonin e kaluar në Monaco në moshën 18 vjeçare, duke lidhur 26 gola masiv në të gjitha garat, pasi ekipi i Principatës e bëri atë deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Shënuesi i 16 golave ​​dhe ofruesi i njëmbëdhjetë asisteve ndihmoi në të gjitha garat këtë sezon me les franciliens, Mbappe thuhet se shihet si një kërcënim nga Neymar, i cili dëshiron të fitojë Topin e Artë, transmeton “Transferimet”.

Raporti tregon se një drejtues i PSG sugjeroi një skemë të pabesueshme për presidentin Nasser Al-Khelaifi: për të shkëmbyer Mbappe për Coutinho. Ky i fundit ishte në të vërtetë më i lirë, duke i kushtuar Barcës rreth 165 milionë euro në janar, ndërsa francezi 19-vjeçar shkoi për 180 milion euro, nga të cilat PSG ende duhet të paguajë 135 milion euro.

Ideja do të ishte të bënte Neymar të lumtur duke i ofruar atij Coutinho, një mik i tij i madh dhe një për të cilin Neymar loboi me Barcelonën për të nënshkruar përpara se të transferohej në Paris.