Penallti qesharake e akorduar nga gjyqtari

217
SHARE

Një penallti qesharake është akorduar në garën e Amerikës Latine në futboll, Copa Libertadores, në ish lojtarin e Benficas, Oscar Cardozo.

Portieri kishte topin në dorë dhe po bëhej gati të degazhoj kur Cardozo filloi ta provokoi atë.

Pasi e shtyu portieri Cordozon, ai bëri sallto duke simuluar se ishtë fauluar.

Cardozo pastaj ka ekzekutuar penalltinë dhe ka shënuar gol.

Rasti qesharak mes portierin dhe Cardozos dhe vendimi trashnik i gjyqtarit: