Pellegri i befason të gjithë, ja kush është sulmuesi më i mirë në Seria A

189
SHARE

Ylli i ri i Genoas, Pietro Pellegri foli për Premium Sport, duke zbuluar shumë gjëra, përcjell ORAinfo.

“Është e rëndësishme që gjithmonë të besosh në veten tënde dhe të argëtohesh, lojtari më i ri për të shënuar një skuadër në Serie A, ishte një ëndërr për mua, me siguri Juriç më dha një gjuajtje dhe unë munda të shënoj dy gola.

‘Unë gjithmonë përpiqem të mësoj gjëra nga lojtarët më të mëdhenj, djemtë si Veloso dhe Taarabt që kanë luajtur futboll të Ligës së Kampioneve.

Sulmuesi mbresëlënës  për mua është Icardi, lëvizjet e tij janë mahnitëse dhe ai është mbrojtësi më i fortë që ju keni hasur?

Edhe nëse e shënova një gol kundër Romës vitin e kaluar, mendoj se Manolas është mbrojtësi më i fortë në Serie A.

Itali? Është një turp që ata nuk do të shkojnë Kupën e Botës. Do të ishte një ëndërr për mua të përfaqësoja vendin tim në Kupën e Botës, por duhet të punoj shumë.

Një jetë e njëjtë tani që jeni me Gjenovën Po , Kam tre shokë kryesor dhe ata gjithmonë do të jenë miqtë e mi. Unë jam i lindur për të luajtur futboll, ky është pasionin im … “.