Formacionet e mundshme; Atletico Madrid – Roma

"TuttoMercatoWeb" ka publikuar formacionet e mundshme për ndeshjen mes Atletico Madridit dhe Romës në Ligën e Kampionëve. ATLETICO MADRID (4-4-2): Oblak; Juanfran, Gimenez, Lucas, Filipe Luis; Saul, Koke, Thomas, Carrasco; Griezmann, Torres. Rezervistët: Moyà, Godin, Gabi, Gaitan, Correa, Vietto, Gameiro. Trajner: Diego...

Ja ku po transferohet Lucas Moura!

Lucas Moura pritet të largohet nga skuadra franceze, PSG verën e ardhshme. Shumë skuadra kanë shprehur interesim të madh për brazilianin pas Manchester United tani në garë për 25 vjeçarin ka hyrë edhe Chelsea, transmeton Transferimet.net. Gjithashtu ofertat nuk mungojnë nga...

Harrojeni Messi, Dybalan dhe Kane, ja futbollisti që po ‘shkelë’ çdo kundërshtar

Me 13 gola të shënuar në 13 ndeshje në ligë deri më tani këtë sezon, Mauro Icardi ka qenë absolutisht vendimtar për fillimin e pamposhtur të Interit në këtë edicion, përcjell orainfo. Me 4 penallti të shënuar , tre tituj,...

Messi ‘transferon’ yllin e madh te Barcelona

Lionel Messi ka një kërkesë për drejtuesit e Barcelonës. Philippe Coutinho? Jo. Lionel Messi dëshiron që Barcelona ta transferojë një yll tjetër të futbollit evropian. “Le10Sport” raporton se ylli argjentinas ka kërkuar nga drejtuesit e klubit ta blejnë Angel Di Marian nga...

Ja sa para ofron Barcelona për Ozil

Barcelona ka shprehur interesim për transferimin e Ozilit, i cili ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Arsenalin. Barcelona beson se një ofertë prej 20 milionë euro do të jetë e mjaftueshme për të nënshkruar në janar me...

Milani po shuhet!

Forbes tani kanë raportuar se Milan janë në vështirësi financiare dhe Yonghong Li mund ta shesë klubin së shpejti me një çmim të volitshëm, përcjell orainfo. Rossonerët vazhdojnë të këmbëngulin se bilancet janë të mira dhe do të rifinancojnë huanë...

Liverpooli lëshon fitoren nga duart, Sevilla bën rikthimin e madh

Liverpooli ka lëshuar fitoren nga duart në takimin dramatik në Sevilla në kuadër të Ligës së Kampionëve. Anglezët kishin rezultatin 3 me 0 në pjesën e parë të takimit, por Sevilla me një rikthim rezultati siguroi barazimin që tashmë hap...

Inter merr lajmin e zi

Sevilla me të vërtetë dëshiron të nënshkruajë Javier Pastore, sipas raporteve të fundit nga Spanja, përcjell ORAinfo. Gazeta e Barcelonës Sport thotë se lojtari argjentinas, i cili është një nga emrat më të kërcënuar nga ardhja e Neymar prej 222...

Pepe shokon Real Madridin ! Thotë se e do këtë lojtar te Besiktas

Mbrojtësi qendror portugez ka bërë thirrje ndaj Cristiano Ronaldos. Ai thotë se nuk ështëi sigurt se sa është e mjaftueshme për ta bërë atë të largohet nga Real Madrid, përcjell ORAinfo Pepe kurrë nuk humbet një mundësi për të lavdëruar...

LAJMI I FUNDIT ! Shikoni ku po transferohet Griezmann

Paris Saint-Germain kanë hyrë në garë për Antoine Griezmann, sipas raporteve, përcjell ORAinfo. Futbollisti francez nuk mund të jetë shumë gjatë për Atletico Madridin, nëse raportet e fundit janë të sakta.Siç mund ta zbulojmë, PSG është një mbërritje e heshtur...