Skuadrat e mëdha evropiane nuk duan të transferojn lojtar nga Rusia dhe Ukraina?

Rusia filloi pushtimin e Ukrainës duke shkaktuar shumë dëme në sport si për Rusinë po ashtu edhe për Ukrainën. FIFA ka hapur një merkato nga 7 marsi për lojtarët që ndodhen në Rusi dhe Ukrainë për të gjetur...

Dueli me Usyk në pikëpyetje – Joshuas i ofrohet kundërshtar i ri në rast...

Oleksandr Usyk mund të mos jetë gati që të mbrojtë titujt e tij të kampionit botëror kundër Anthony Joshua. Agersioni rus në Ukrainë ka bërë që Oleksandr Usyk të detyrohet që të marrë armët për të ruajtur atdheun e tij....

Fury tregon se si do ta nokautojë Dillian Whyte – gjithçka duket e lehtë...

Kampioni i peshave të rënda në boks, Tyson Fury ka filluar luftën psikologjike me Dillian Whyte. Fury së fundmi është shprehur i bindur se do ta mposht kundërshtarin e tij, duke thënë se është kundërshtar i përshtatshëm për të. ‘Gypsy King’...

Plani i Inzaghit për të mposhtur Liverpoolin

Inzaghi shpjegon planin e Interit për të mposhtur Liverpoolin. Simone Inzaghi thotë se Interi duhet të shënojë në pjesën e parë kundër Liverpoolit dhe insiston se skuadra e tij meritonte një rezultat më të mirë në ndeshjen e parë. Nerazzurrët vizitojnë...

Guardiola plotë lëvdata për Klopp, trajneri gjerman i përgjigjet!

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp iu përgjigj Pep Guardiolës pas deklaratës së tij në lidhje me 'Reds'. Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola tha se ‘kundërshtari më i vështirë në 12 apo 13 vitet e mija si trajner është Liverpooli’. Pas...

Pse Bakayoko nuk po luan te Milan?

Tiemoue Bakayoko nuk po kalon sezonin më të mirë të mundshëm me skuadrën e Milan. Bakayoko ka pasur pak paraqitje me Milan këtë sezon dhe ato që i ka pasur kanë qenë të dobëta. 27 vjeçari francez ka regjistruar 13...

Presidenti i La Liga-s, Tebas: Real Madrid do blejë Mbappe dhe Haaland, Barcelona s’ka...

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas ka folur për dy yjet Kylian Mbappe dhe Erling Haaland. Francezi vazhdon të jetë i lidhur me kalimin te Real Madrid si agjent i lirë, derisa norvegjezi preferon kalimin në Spanjë, me “Los Blancos”...

Ndryshime të ‘çmendura’ për Mbappe – ‘tradhton’ Realin për kalimin te Liverpool

Kylian Mbappe është i hapur për t’u bashkuar me Liverpoolin, sipas raportimeve të bujshme, me ngjarjet në 24 orët e fundit që “ndryshuan rrënjësisht” planet e të ardhmes për futbollistin francez. Sulmuesi 23-vjeçar është lidhur shumë me një kalim te...

Skedina e ditës!

Parashikimet tona janë analizuar mjaftë mirë nga gazetarët tanë, por nuk do të thotë që ndeshjet janë të sigurta. Newcastle United - Manchester United = GG Derby - WBA = 2 QPR - Bournemouth = GG Doncaster - Sunderland = 2 Cray -...

Balotelli zgjedh formacionin e ëndrrave – ku është Cristiano Ronaldo?

Derisa ishte në një bisedë në Instagram me Thierry Henry, Mario Balotellit i është kërkuar të bëjë formacionin e ëndrrave. Sulmuesi italian, i cili aktualisht luan për Adana Demispor në Turqi ka zgjedhur ish shokun e skuadrës së tij, Yaya...