EKSKLUZIVE: Përfundon gjithçka, Mbappe nga java e ardhshme lojtar i Real Madrid?

Kylian Mbappe javën e ardhshme do të nënshkruaj kontratën 5 vjecare me Real Madrid. Sipas Marca, lojtari tani më është dorëzuar për të qëndruar te Parisi dhe transferimi i tij në Santiago Bernabeu është shumë pranë, transmeton Transferimet.net. Zyrtarizimi i...

Bruno tregon arsyen pse refuzoi Arsenalin për Newcastle United

Mesfushori Bruno Guimaraes ka pranuar se foli me Arsenalin përpara se të largohej nga Lyon në janar, por vendosi të shkonte te Newcastle United shkaku i projektit sportiv. Braziliani u bë nënshkrimi i tretë i janarit i Newcastle, pasi përfundoi...

E ardhmja e tyre e pasigurt, Juventus synon t’i ‘rrëmbejë’ katër yjet e Chelseas

Juventusi është i interesuar për yjet e Chelseat, Jorginho, Antonio Rudiger, Christian Pulisic dhe Hakim Ziyech. “Blutë” po përballen me një të ardhme të pasigurt pas sanksioneve të vendosura nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ndaj pronarit Roman Abramovich. Asetet e...

Manchester United, shpreson te Pochettino!

Mauricio Pochettino është synimi kryesor i Manchester United për postin e trajnerit. Skuadra angleze nuk është duke kaluar momente të mirë nën urdhërat e Rafl Rangnick, transnemton Transferimet.net. Drejtori i PSG, Leonardo bëri të ditur se nuk e ka ndërmend të...

LAJMI I FUNDIT: Qeveria britanike vendos për të ardhmen e Chelsea!

Pas sanksioneve të vendosura ndaj pronarit aktual Roman Abramovich dhe bllokimeve të aseteve të tij, qeveria britanike ka bërë me dije se kushdo që do të jetë i interesuar për të blerë klubin, duhet të kontaktojë ata. “Meqenëse kushtet e...

Vjen oferta e parë për Lukaku pas krizës që ka Chelsea!

Atletico Madrid është i interesuar për yllin e Chelseat, Romelu Lukaku, pavarësisht se iu bashkua klubit londinez vetëm në fillim të këtij sezoni. Lukaku iu bashkua Chelseat vitin e kaluar për një tarifë prej 97.5 milionë funte, duke thyer rekordin...

Skedina e ditës!

Parashikimet tona janë analizuar mjaftë mirë nga gazetarët tanë, por nuk do të thotë që ndeshjet janë të sigurta. Norwich - Chelsea = 2 Southampton - Newcastle United = GG Sevilla - West Ham = GG Atalanta - Bayer Leverkusen = 1 Barcelona...

Chelsea drejtë falimentimit? Lukaku largohet për 20 milionë euro?

Qeveria angleze i ka vendosur sanksione klubit të Chelsea përshkak të Roman Ambramovich. Sanksionet e vendosura janë këto: Chelsea nuk guxon të shitet, klubi nuk mundet të shes bileta apo të fitoj nga marketingu. Klubi i Chelsea nuk do mundet...

Neymar dhe Donnarumma janë përplasur me njëri-tjetrin në zhveshtore

Neymar Jr dhe Gianluigi Donnarumma janë përplasur me njëri-tjetrin pas përfundimit të ndeshjes ndaj Real Madridit. Paris Saint Germain janë eliminuar nga Liga e Kampionëve, pas rikthimit sensacional të Real Madridit (3:2) dhe këtë rezultat nuk e kanë pritur aq...

63 milion funte për transferimin e Gnabry?

Arsenal si duket është shumë pishman që largoi një lojtar si Sergie Gnabry. Skuadra angleze tani dëshiron rikthimin e tij dhe është e gatshme të ofrojë plotë 63 milionë për transferimin e tij, njofton Sky Sport transmeton Transferimet.net. Gnabry është...