Neymar-Real Madrid..!! Braziliani i dërgon mesazh Isco-s, ja çfarë i thotë

764
SHARE

Objektivi i Real Madrid Neymar thuhet se i ka thënë Isco se dëshiron që Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema të largohen nga Bernabeu nëse ai do të bashkohet me gjigandët e La Ligës.

Neymar ka krijuar një reputacion si një nga talentet më të mirë në botë dhe ka luftuar për çmimin Ballon d’Or gjatë viteve të fundit.

Ai aktualisht po bën tregti me Paris Saint-Germain pas largimit nga Barcelona në një marrëveshje 200 milionë funte të verës së kaluar.

Neymar ka qenë gjithmonë i lidhur me një kthim në Spanjë gjatë magjisë së tij në Parc des Princes me Real Madrud duke ndjekur atë.

Raportet e fundit sugjerojnë se 25-vjeçari ka biseduar me një shok të ri të ekipit të ardhshëm për atë që do të duhet të ndodhë që Real të blejë atë.

Sipas portalit spanjoll Diario Gol, Neymar është në kontakt të rregullt me Isco nëpërmjet WhatsApp.

Dhe me sa duket i tha playmakerit “ne kapëm këtë” teksa ai kërkon që Reali të freskoj sulmin e tyre.

Neymar dëshiron që Ronaldo të shitet para se të transferohet nga Parisi për në Madrid.