Neymar i dërgon mesazh Coutinho-s, ja çfarë i thotë

1119
SHARE
durante Jogo da Selecao Brasileira contra a Argentina pela decima primeira rodada das eliminatorias sul-americanas para a Copa da Russia de 2018 no Mineirao em Belo Horizonte.

Ylli i Paris Saint-Germain Neymar ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me kolegun e tij brazilian Philippe Coutinho, sipas raporteve.

Opsioni i preferuar i Neymar do të ishte që Coutinho të bashkohej me të në kryeqytetin francez.

Por ai respekton që zemra e mesfushorit është vendosur në një lëvizje drejt udhëheqësve të La Ligës, transmeton Transferimet.net

Sipas botimit spanjoll Don Balon, Neymar dëshiron të shohë Coutinho të bashkohet me lojtarët si Lionel Messi dhe Luis Suarez në Barcelonë.

Dhe ai me sa duket ka dërguar mesazhe të mbështetjes duke e inkurajuar atë që të bashkohet me ekipin e Ernesto Valverde.

Raporti gjithashtu shton se një marrëveshje mund të përfundohet “brenda disa orësh”.