Newcastle gati të bëjë çmendurinë – ofron plot 100 milionë euro

747
SHARE

Newcastle United është gati të paguajë 100 milionë euro për sulmuesin e Fiorentinës, Dushan Vlahovic, pretendon ‘RAI Sport’, por serbi dëshiron një klub të Ligës së Kampionëve.

Qendërsulmuesi ka refuzuar një kontratë të re në Firence dhe marrëveshja e tij aktuale do të skadojë në qershor 2023, kështu që një shitje në janar ose verën e ardhshme duket e sigurt.

Opsioni i tij i preferuar do të ishte Juventusi, por bardhezinjtë thjesht nuk mund të përballojnë një transferim të tillë për momentin, ndërkohë që ‘Violat’ gjithashtu nuk janë në marrëdhënie të mira me rivalët e tyre.

Sipas gazetarit të ‘RAI Sport’, Filippo Grassia, Newcastle United i është afruar Fiorentinës me një ofertë deri në 100 milionë euro për Vlahovic.

Megjithatë, sulmuesi ka treguar tashmë se është gati të kundërshtojë Arsenalin sepse atyre u mungojnë perspektivat për të fituar tituj ose për të konkurruar në Ligën e Kampionëve.

Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspur i Antonio Contes janë gjithashtu në garë.