Modric në verë do të transferohet te kjo skuadër!

28
SHARE

Luka Modriç pritet të largohet nga Real Madrid gjatë verës.

David Beckhami president dhe një nga pronarët e Inter Miamit, ekip që për herë të parë këtë sezon do të debutojë në MLS po përgatit një ofertë tunduese për Luka Modriqin.

Ish-ylli i Anglisë po planifikon t’i ofrojë dyfishin e pagës që Modriqit merr aktualisht te Reali pasi do cilësohet si lojtar “ekskluziviteti”.

Megjithatë edhe pse me një Valverde në super formë, kroati është shtylla e mesfushës së ekipit të Zidane me 23 ndeshje të luajtuara dhe 5 gola të shënuar.

Backhami, gjithashtu ishte vënë pas yllit të PSG-së, Edison Cavani i cili në fund tësezonit do të mbetet pa skuadr.

Trajneri i Inter Miamit, Diego Alonso, ish-lojtar i Valencias, Malagas dhe Atlético Madridit, ka deklaruar se “ambicia” e ekipit të tij “është të përpiqet të fitojë titullin kampion në MLS që në debutim, ndërsa në vitin e dytë suksesi bëhet detyrim.