Milan-Napoli, formacionet e mundshme

51
SHARE

Nikola Kaliniç pritet të startoj për Milanin kundër Napolit, të cilët kanë kthyer Raul Albiol dhe Jorginho.

Ndeshja e sotme e Serie A në San Siro është jetike për të dyja skuadrat, me skuadrat që kanë nevojë për një fitore për të siguruar çdo shpresë për sigurimin e një vendi të Ligës së Kampionëve dhe Partenopei ende në gjueti për Scudetton.

Formacionet e mundshme:

Milan: Donnarumma; Calabria, Zapata, Musacchio, Rodriguez; Kessiè, Biglia, Bonaventura; Suso, Calhanoglu, Kalinic

Napoli: Reina; Maggio, Koulibaly, Albiol, Hysaj; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne