Messi është më i miri.. por mos i tregoni Ronaldo-s

57
SHARE

Legjenda e Roma-s beson se futbolli ka humbur disa nga romantizmi i saj për shkak të tarifave të mëdha të transferimit, por ai ende është goditur me yllin e Barcelonës.

Francesco Totti beson se Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë pavarësisht se Cristiano Ronaldo po tërheq nivel në pesë topat e artë më parë këtë muaj.

Triumfi i Real në Ligë dhe Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar të vendosur nga Ronaldo deri për të kërkuar çmimin individual të futbollit botëror, por Messi ka ndezur gjithashtu një gjurmë mbresëlënëse familjare, raporton Transferimet.net

Argjentinasi frymëzoi një fitore 3-0 ndaj Barcelonës në Santiago Bernabeu të shtunën e kaluar, me Ronaldon me një prani shumë të mirëfilltë në edicionin e fundit të Clasico.