Mësohet arsyeja pse Mbappe u largua nga PSG!

1356
SHARE

Transferimi i Kylian Mbappe tek Real Madridi ka bërë bujë të madhe.

Francezi edhe zyrtarisht tani më është lojtar i skuadrës spanjolle. Por shtrohet pyetje pse ai nuk qëndroi në Paris me yje si Messi, Neymar e shumë lojtar me kualitet që ka PSG, por vendosi të transferohet në La Liga.

Shumë ekspert të futbollit kanë shkruar se Mbappe i është frikësuar dyshes, Messi-Neymar pasi ai nuk do të jetë lider sikur ishte më parë te PSG.

Sa janë të vërteta këto shkrime mbetet të shihet.

Largimi i Ronaldos nga Reali dhe i Messit nga Barcelona duket si ka rënë shikueshmëria sic ishte më parë.

Carragher ka deklaruar se nëse Mbappe dëshiron të jetë lojtari më i mirë në botë atëherë duhet të sfidojë veten në Premier dhe jo në La Liga. Ndërkohë Gary Neville ka thënë se Mbappe nuk ka bërë ndonjë ndryshim të madhe edhe pse është larguar nga Paris, La Liga nuk ndryshon shumë nga Ligue!

Mbappe u transferua te Reali për 170 milionë euro. PSG kërkonte 210 milionë euro./Transferimet.net/