Mbrojtësi i Saint Etienne humb jetën në mënyrë tragjike, Franca në “shok”

1091
SHARE

Saint Etienne ka konfirmuar vdekjen tragjike të mbrojtësit 19 vjeçar Ëilliam Gomis, dhe kanë bërë të ditur se mbrojtësi është qëlluar.

Lojtari ishte bashkuar me klubin francez qysh në moshën 15 vjeçare.

Lojtarët dhe stafi i skuadrës janë shprehur tejet të tronditur me rastin tragjik.

Sipas raportimeve të klubit, rasti ka ndodhur mbrëmjen e kaluar