Liverpool gjenë zëvendësuesin ideal të Coutinho

113
SHARE

Liverpool ka gjetur zëvendësimin e tyre të Philippe Coutinho në Anfield, ku Dani Ceballos është zgjedhja ideale për Jurgen Klopp sipas Don Balon.

Coutinho i la Reds në janar për t’u bashkuar me Barcelonën për 160 milionë euro, por Klopp ende nuk ka përdorur ato para për të sjellë në një mesfushor të ri, duke preferuar të kalojë kohën e tij dhe të presë deri në verë, transmeton Transferimet.net

Ceballos shihet si një kandidat i përshtatshëm për ish-rolin e Coutinho në Liverpool, dhe thuhet se është i pakënaqur me mungesën e mundësive të ekipit të parë nën Zinedine Zidane në Santiago Bernabeu.