Legjenda rikthehet në Europë, Roberto Carlos pranë firmës me Sporting

52
SHARE

Legjenda e Real Madridit dhe Brazilit Roberto Carlos do të marrë përsipër drejtorin teknik tek Sporting CP në Portugali nëse Rui Jorge bëhet president, raporton Record.

Klubi portugez do të zgjedh presidentin e ri në fillim të shtatorit dhe ish-mbrojtësi i majtë tashmë ka arritur në një marrëveshje me kandidatin.

Ata kanë pasur një takim në një restorant të premten nga ku Carlos postoji një foto në rrjetet sociale.

Jorge është kandidati kryesor