LAJMI I FUNDIT/ Barça zyrtarizon transferimin 75 milionësh

588
SHARE

Frenkie De Jong bëhet zyrtarisht futbollist i Barcelonës.

Ai do t’i bashkohet skuadrës ‘blaugrana’ nga 1 korriku dhe i ka kushtuar Barcelonës plot 75 milionë euro, plus 11 milionë euro të tjera në raport me paraqitjet e lojtarit, përcjell Transferimet.net.

De Jong ka nënshkruar një kontratë afatgjate pesë-vjeçare që zgjat deri në verën e vitit 2024.

Zyrtarizimi i marrëveshjes nga Barcelona në Twitter:

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1088120511572385792