Ky do jetë përforcimi i parë i Rangnick te Man United

541
SHARE

Four Four Two shkruan se Manchester United ka rënë dakord për gjithçka për të sjellë përforcimin e parë në epokën e Ralph Rangnick.

Novatori i njohur gjerman ka marrë postin e menaxherit tre javë më parë deri në fund të sezonit, kur do të tërhiqet nga stoli dhe do të jetë drejtor sportiv.

Blerja e tij e parë është një lojtar që sipas FFT-së do të jetë një përforcim për pjesën e skuadrës që ka më shumë nevojë. Baoubacar Kamara, kontrata e të cilit i skadon në verë, duhet të shitet nga Olympique Marseille, është më mirë ta bëjë këtë tani sesa të shkojë falas në fund të sezonit”.

Kamara është lojtari i pazëvendësueshëm e skuadrës së madhe francez të luajtur nga Duje Ćaleta-Car dhe FFT shkruan për të: “Kamara nuk do të zërë menjëherë vendin e Fred apo Scott McTominay, por aftësinë e tij për të luajtur para mbrojtjes. Mundësi për ta përdorur në formacionin 4-3-3”.

Four Four Two thekson se sjellja e Kamara është e rëndësishme sepse është një tregues se si do të sillet United në treg nën drejtimin e Rangnick: “United ka sjellë së fundmi një numër yjesh të mëdhenj: Ronaldo, Varane dhe Sancho, por tani tifozët do të duhet të mësohen me përforcime siç është Kamara. Rangnick, në fakt, ka një reputacion për të sjellë diamante të paprerë në lustrim, jo ​​yjet më të mëdhenj.”