Katër gjigantët që e duan Buffonin

82
SHARE

Gianluigi Buffon do të largohet në verë nga Juventusi.

“Zonja e Vjetër” nuk dëshiron që ta mbaj më shumë legjendën e tyre në skuadër, pasi mosha e tij nuk po u ofron atyre siguri në portë.

Por, kështu nuk po mendojnë skuadrat si, PSG, Real Madrid, Liverpooli dhe Sporting Lisbon, që i duan shërbimet e tij, përcjell Orainfo.

Katër klubet evropiane duan që në afatin e verës ta transferojnë Buffonin, e që njëra prej tyre do ta marr me parametra zero.