Kampionati Botëror me 48 kombëtare

26
SHARE

Kreu i FFIA-së, Gianni Infantino dëshiron të ndryshoj përbërjen e Kampionatit Botëror prej 32 kombëtaresh.

I pari i shtëpisë më të madhe të futbollit dëshiron që Kampionati Notëror të përbhet nga 48 kombëtare, përcjell “lajmi.net”.

Ideja e Infantinos mund të implementohet në Botërorin që do të zhvillohet në Katar në vitin 2022.

“ Po është e mundur përse jo, po diskutojmë me miqtë tanë në Katar dhe shpresojmë që kjo mund të ndodhë. Por nëse përgjigja do të jetë jo do të na mbetet ndjesia që e provuam”, ka thënë kreu i FIFA-së.

“Duhet të kërkojmë gjithmonë t’i bëjmë gjërat në mënyrën më të mirë të mundshme. Megjithatë gjithçka do të vendoset përpara startit të kualifikueseve, pra në fillim të vitit të ardhshëm”, ka përfunduar Infantino. /Lajmi.net/