Interi godet në merkato, ja mirë ja hiq…

780
SHARE

Pretendohet se Ramires ka pranuar të bashkohet me Interin, ndërsa Javier Pastore gjithashtu dëshiron të lëvizë nga Paris Saint-Germain, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net

Ramires po luan aktualisht për ekipin kinez, Jiangsu Suning, pasi ka nënshkruar nga Chelsea në fillim të vitit të kaluar.

Megjithatë, Tuttosport raporton se ai po shtyn të lejohet të largohet nga klubi në janar dhe tashmë ka pranuar kushtet personale me Nerazzurët.

Nëse Jiangsu është i gatshëm të lejojë pasurinë e tyre të çmuar, i cili ende ka dy vjet të mbetura për të kandiduar në kontratën e tij, mbetet për t’u parë.

Ndërkohë, e përditshmja franceze L’Equipe thotë se Pastore është gati të dalë nga PSG në fillim të vitit.

28-vjeçari thuhet se është ‘ngopur’ në margjinat e ekipit të parë në kryeqytetin francez dhe ka vendosur që një transferim do të ishte zgjidhja më e mirë.