Gjyqtari e ‘ndihmon’ Alexander-Arnoldin të shënoj supergol, ia bllokon pamjen portierit…

152
SHARE

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore 3-1 në xhiron e 17-të në Premier League kundër Newcastle United.

Golin e fundit në këtë ndeshje nga distanca e shënoi mbrojtësi i krahut, Trent Alexander-Arnold.

Në pamje shihet se si gjyqtari, Michael Dean ndihmoi mbrojtësin anglez të shënoj këtë super gol, duke bllokuar pamjen e portierit, Martin Dubravka.

Golat tjerë në këtë ndeshje i shënuan: Jota dhe Salah për ‘The Reds’, kurse të vetmin për mysafirët, Shelvey.

Me fitore Liverpooli shkon në kuotën e 40 pikëve, vetëm një më pak se lideri Manchester City.