Ekipi më i mirë në La Liga sipas WhoScored

86
SHARE

WhoScored ka përpiluar një formacion me ekipin më të mirë për vitin 2020.

Sigurisht që lojtarët e Real Madrid janë dominues, mirëpo mungesë janë lojtarët e Barcelonës.

Jan Oblak ka notën më të madhe nga portierët e La Ligas, 6.81, transmeton lajmi.net

Mbrojtja është e dominuar nga Galaktikët, ku Ramosit, Mendyt dhe Carvajalit i’u është bashkuar Kounde i Sevillas.

Edhe mesfusha është e përbrë nga Casemiro dhe Modric, ndërsa Merino i Real Sociedad ka hyrë në formacion gjithashtu, sipas WhoScored gjithmonë.

Në pjesën e sulmit, është Messi me notën më të madhe në formacioin (8.54), me krahët të mbuluar nga Moreno e Ispas.

Lojtarë sikurse Pique e Jordi Alba, mungojnë në formacion sikurse Karim Benzema.

Image