Cristiano Ronaldo fton një yll të Juventusit për të vjedhur një figurë të Real Madridit

179
SHARE

Pllakata portugeze tashmë po lëviz temat e tij për të pasur në anën e tij një figurë që e konsideron absolutisht të rëndësishme

Cristiano Ronaldo, portugezi Juventus plas tashmë është duke lëvizur djalin e tij për të marrë anën e tij në Vecchia Signora një shifër të Real Madridit që e konsideron absolutisht kyç: Zinedine Zidane. Nga pikëpamja e ish-yllit të subjektit kryesuar nga Florentino Perez, tekniku ishte mjaft e rëndësishme për ekipin Madrid Sumara tre Champions rresht dhe hedhjen e bazave për të dy ri-ndeshje në ekipin e Juventusit. Edhe pse kjo do të thotë të sakrifikosh trajnerin aktual, Massimiliano Allegri italian. Transmeton Transferimet.net

Allegri, në fakt, ishte tashmë disa muaj më parë në disparadero. Emri i tij erdhi edhe me zë me insistim të madh si një nga mundësitë që Florentino Perez arriti t’i jepte lehtësim një Zinedine Zidane i cili më pas ishte i vendosur të godiste derën në Real Madrid. Dhe Juventusi madje ka filluar të ndërmarrë hapat e nevojshëm për të arritur dëshirat e një Cristiano Ronaldo për të cilin ai do të paguajë 100 milionë euro dhe të cilët janë të gatshëm të kënaqin çdo trillim të tij.

Tani për tani, e gjithë Bianconero ngre shumë seriozisht të nisë një ofertë të fortë për të marrë shërbimet e një Zidane Luca i cili ka humbur peshë në Real Madrid, por më shumë ai mund të bëhet portieri i tretë i skuadrës Real Madrid. Kështu, Juventus dëshiron të kerri favor me Zinedine Zidane dhe do të vendosë themelet për një kthim në Vecchia Signora në këtë rast, si një trajner, kjo do të thotë shumë për Cristiano Ronaldon. /Transferimet.net/