Courtois: “Kudo që të shkoj, e dua edhe Hazardin aty”

90
SHARE

Pasi Real Madridi e ka shitur Ronaldon në Juventus, klubi spanjoll po kërkon për një zëvendësim të denjë. Eden Hazard nga Chelsea deri më tani është i pari në listën e Florentino Perezit.

Courtois foli pas fitores kundër Anglisë për vendin tretë, ja çfarë tha ai: “Do të bisedojë me trajnerin e ri për t’i shikuar cilat janë mundësitë. Të gjitha mundësitë janë të hapura dhe po ashtu mund të qëndroj në Chelsea. Më pëlqen Londra. Hazard? Kudo që të shkoj, Hazard duhet të jetë aty patjetër. Të shohim”.