Chelsea 5-0 Stoke, notat e lojtarëve

47
SHARE

Shtatë fitore radhazi në shtëpi për Chelsea, të cilët mposhtën 5-0 Stoke City.

Golat nga Antonio Rudiger (4′), Danny Drinkwater (9′), Pedro (24′), Willian (74′) dhe Davide Zappacosta (88′) siguruan fitoren për ‘Blutë’, transmeton Transferimet.net.

Notat e lojtarëve, nga Sky Sports:

Chelsea: Courtois (7), Rudiger (7), Azpilicueta (7), Cahill (6), Moses (6), Alonso (6), Kante (7), Drinkwater (7), Pedro (8), Willian (8), Morata (6)

Zëvendësuesit: Bakayoko (6), Zappacosta (7), Batshuayi (6)

Stoke: Butland (6), Wimmer (4), Edwards (4), Cameron (4), Tymon (3), Fletcher (4), Adam (6), Afellay (4), Sobhi (6), Diouf (6), Berahino (4)

Zëvendësuesit: Choupo-Moting (5), Ngoy (3)

Lojtari i ndeshjes: Willian