Saturday, September 18, 2021

Top Lajme

Lamtumirë Juventus, Higuain pret thirrjen nga ky super klub

Gonzalo Higuain do të largohet nga Juventus pas ardhjes së Cristiano Ronaldos Me zyrtarizimin e Cristiano Ronaldos, tashmë drejtuesit e Juventusit do të duhet të...

Manchester City – Watford, formacionet zyrtare

Lideri i Premierligës, Manchester City e pret në shtëpi skuadrën e Watfordit nga ora 21:00. Pep Guardiola ka për qëllim t'i kthehet fitoreve pas barazimit...

Rugova ‘godet’ analistët: Me i pas ndodhë LDK-së diçka e tillë...

Deputeti i LDK-së Naser Rugova ka kritikuar analistët duke thënë se ku mbetën analizat “profesionale”, pas super skandaleve që po dalin sikur në filmat...

Shorti i Ligës së Kampionëve, do të befasoheni ku është Liverpool

Liverpool ishte finalist në edicionin e kaluar në Ligën e Kampionëve. Sot me fillim nga ora 18:00 do të nisë tërheqja e shortit për fazën...

Pesë vite burg për Xabi Alonson?

Ish-futbollisti i Bayern Munchen, Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso është duke u përballur me një akuzë për mashtrim tatimor. Prokuroria e Spanjës ka njoftuar...

Solskjaer: Këta dy lojtarë do të startojnë në ndeshjen e kupës...

Kryetrajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez do të jenë pjesë e formacionit startues në ndeshjen...

Pas humbjes me Napolin, Allegri: Këtë ndeshje përcaktohet titulli kampion

Menjëherë pas humbjes ndaj napolit, trajneri i Juventusit, Allegri ka folur për ndeshjen vendimtare për titullin kampion. Sipas tij, dueli i javës së ardhshme me...

Abazi: Në Shqipëri ka për të ndodhur ajo që ndodhi në...

Në studion ABC News me gazetaren Mirela Milori ka qenë i ftuar Bojken Abazi, drejtues i vetëvendosjes në Tiranë. Abazi tha se Lëvizja Vetëvendosje...

Mijëra “Koulibaly” do të jenë në stadium; tifozët e Napolit do...

Mbrëmja e “San Siros” e ka lënë shenjën e saj. Koret raciste të tifozëve të Interit ndaj Koulibaly kanë tronditur zemrat e shumë njerëzve....