Tuesday, September 21, 2021

Top Lajme

BOOM! Courtois largohet nga Chelsea, jo tek Real Madrid

PSG tani po udhëheq ndjekjen për portierin e Chelsea, Thibaut Courtois. Chelsea shpreson të lidhë Courtois me një marrëveshje të re, por negociatat janë në...

Sot, hidhet shorti në Champions League

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër. Sot në orën 12:00 në Nyon...

Abdixhiku-Vetëvendosjes: Gdhenduni nëse dëshironi koalicion me ne

Kandidati për deputet nga LDK, Lumir Abdixhiku, ka thënë se VV duhet ta duan vendin e vetë. “Dy fryma që janë në thelb të pa...

E pabesueshme te Milan, gati lamtumira më e shpejtë e historisë

Lajmet e fundit të merkatos që vijnë nga Italia kanë lidhje me Milan-in dhe në veçanti me njërin nga lojtarët e marrë këtë verë. Po...

Sejdiu: Po kam presion të madh për të kandiduar për kryetar...

Ish- presidenti i Kosovës dhe ish- kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka thënë se ka presion të madh pozitiv nga anëtarësia e këtij subjekti...

Ende ka shpresë për koalicionin parazgjedhor LDK-Vetëvendosje

Një koalicion ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje është në diskutim. Mirëpo, posti i Kryeministrit po i mban ende “pezull” këto dy...

Cristiano Ronaldo do paguajë gjobën e majme për t’i shpëtuar burgut

Cristiano Ronaldo pritet të deklarohet fajtor për evazion fiskal dhe është gati ta bëjë këtë gjë më 14 janar, dita kur do të zhvillohet...

Në Shqipëri mobilizohen kundër ministres kosovare Besa Shahini, kërkohet shkarkimi i...

Pas akademikut Artan Fuga, edhe ish-zëvendësministri i Arsimit në Shqipëri, Taulant Muka, i bën thirrje deputetëve dhe Presidentit Ilir Meta të shkarkojnë Ministren e...

Kosovë – Madagaskar, formacionet zyrtare

Ka mbetur më pak se një orë deri kur përfaqësuesja e Kosovës zhvillon takimin e parë miqësor të këtij viti. Në stadiumin "Stade Municipal Jean...