Saturday, September 18, 2021

Top Lajme

Haziri: Tragjike nëse për shkak të ndarjes së emrave dhe pozitave...

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në RTK ka thënë se pozitat ende nuk janë ndarë në raport me Vetëvendosjen, transmeton Periskopi. Haziri ka theksuar...

Sherifi: Të sillen me fakte sa shpenzime të parasë publike janë...

Shefi i grupit parlamentar nga radhët e Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, theksoi se shpenzimet për pavarësi nuk kalojnë mbi 175 mijë euro dhe se...

Thaçi nuk pret ndryshim të marrëdhënieve me Serbinë as në takimin...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk pret diçka të re lidhur me raportet Kosovë-Serbi, nga takimi i Berlinit më 29 prill. Ai thotë se takimi...

Veseli premton ndërtimin e 300 çerdheve

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli, ka premtuar se për një mandat do të ndërtojnë rreth 300 çerdhe në tërë Republikën e Kosovës. Ai...

Del në shitje ishulli i Pablo Escobarit

Del në shitje ishulli i Pablo Escobarit Ishulli privat Saddleback Cay në Exuma, Bahama, i cili është përdorur për të promovuar festivalin Fyre, i njohur...

Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina rrezikon të mbetet edhe 45 ditë...

Gjykata Penale e Maqedonisë së Veriut po e pret arsyetimin e Beogradit për fletë-arrestin e lëshuar ndaj ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i arrestuar...

Vjen një lajmi i keq për PDK-në e Kadri Veseli

Lëvizjes Vetëvendosje sot i janë bashkuar një numër i madh i anëtarëve të nëndegës së PDK-së në fshatin Bakshi në Komunën e Kastriotit. Nga 25...

Isa Mustafa: Jemi kundër ndryshimit të kufijve qoftë me Serbinë apo...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ky subjekt politik është kundër ndryshimit të kufijve në relacion me Serbinë, por...