Saturday, September 18, 2021

Top Lajme

O’Connell: Vendimi për taksën i gabuar dhe i ngutshëm

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se vendimi për taksën 100 për qind ka qenë i gabuar dhe i...

Rekord ‘qesharak’ i Mignolet në Premier League

Simon Mignolet ka aktualisht një rekord që mund të quhet sa interesant po aq edhe qesharak. Mignolet këtë sezon ka bërë pritje po aq sa...

Në mes të Prishtinës vetura me tabela diplomatike hyn në semafor...

Me numrin e madh të aksidenteve që po ndodhin kohëve të fundit, nuk janë të pakta rastet kur vozitësit nuk respektojnë rregullat e trafikut. Njëjtë...

Liverpool me transferim të papritur nga Bundesliga

Sipas "Daily Star", Liverpool ka shprehur interesim për Christian Pulisic të Borussia Dortmundit. Liverpooli ka përcaktuar objektivin e ri të janarit. Sipas “Daily Star”, Liverpool ka...

Sulmuesi më i shtrenjtë në botë kërcënon: Do të luaj vetëm...

E ardhmja e sulmuesit britanik Harry Kane te skuadra e Tottenham është e lidhur ngushtë e fatin se ku do të drejtojë në të...

Hap legjendash, Solskjaer drejt historisë dhe Tottenham në mes

Na ishte një herë Jose Mourinho... Ish-trajneri i Manchester United është harruar sikur të kenë kaluar dekada nga periudha e tij në stolin e...

ZYRTARE: Abidal rikthehet te Barcelona

Abidal është emëruar sekretar i parë teknik i ekipit katalunas. Eric Abidal është kthyer te Barcelona. Mirëpo, kësaj radhe jo për të luajtur në fushë, përcjellë...

Modrici, Neymarit: Të presim, eh!

​“Të presim…”, kështu i ka thënë Modrici Neymarit, pas miqësores mes Brazilit e Kroacisë. Pas miqësores mes Kroacisë e Brazilit, ku fituan këta të fundit...

Barcelona dominon ndaj Interit, por në “San Siro” nuk ka fitues...

Interi dhe Barcelona nuk kanë mundur që të shkojnë më shumë se një barazim 1-1 në duelin e zhvilluar në “San Siro”. Skuadra e...

Sergio Ramos vë veton ndaj një daljeje të re të ëndërruar...

Kapiteni i ekipit që trajnon Julen Lopetegui ka vendosur të marrë masa për çështjen për të parandaluar largimin e një futbollisti të shquar Sergio Ramos,...