Tuesday, September 21, 2021

Top Lajme

Doktor i Shkencave të Kimisë, Azem Lajqi, në Lëvizjen Vetëvendosje!

Azem Lajçi mban titullin Doktor i Shkencave të Kimisë. Studimet themelore i ka përfunduar në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në UP në Kosovë, kurse...

Natyrale dhe e bukur sikurse e bija e Lutfi Hazirit

Kënga Haziri gëzon një bukuri natyrale. E bija e të parit të Gjilanit, kohën e fundit dukshëm ka shtuar paraqitjet e saj në rrjetet...

Komuna e Prizrenit merr një vendim të rëndësishëm

Komuna e Prizrenit ka marrë vendim që nga sot e tutje të bëjë mbulimin e të gjitha shpenzimeve të varrimit për banorët e kësaj...

Lirohet Hysri Peqani, i njohur si Burdushi

Pas katër muajsh qëndrimi në paraburgim, mjekut popullor Hysri Peçani të njohur si Burdushi iu është ndryshuar masa e paraburgimit duke iu zëvendësuar me...

Mësohet arsyeja pse Mbappe u largua nga PSG!

Transferimi i Kylian Mbappe tek Real Madridi ka bërë bujë të madhe. Francezi edhe zyrtarisht tani më është lojtar i skuadrës spanjolle. Por shtrohet pyetje...

​Veseli – qytetarëve dhe ndërtuesve: Votoni PDK-në për legalizimin e pronës...

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, pas një vizite të kompania “Maksiti Putz”, ka thënë se si kryeministër do ta thjeshtësojë maksimalisht procesin...

Kupat e tjera të Botës: Kush është kampion i Rusia 2018...

Nëse vendet pjesëmarrëse në Kupën e Botës do të garonin në fusha të ndryshme ekonomike, politike e sociale, rezultatet do të ishin tjera nga...

Ja detajet e su lmit të 1994 nga heroi Zahir Pajaziti...

Bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit, Hasan Zeneli, ka zbuluar detajet e një aksion që e kishin ndërmarrë ata dy para 25 viteve. Ai përmes një postimi...

Remzie Osmanit po i mungon reja, ka një mesazh për të

Që nga momenti kur mori epitetin e emrit vjehërr, ajo po vazhdon të komentohet jashtëzakonisht shumë dhe të jetë në syrin e vëmendjes. Pasi që...

Momenti ku Ledri Vula i shpreh dashurinë Dua Lipës në “Sunny...

Ledri Vula dhe Dua Lipa janë këngëtarët më të preferuar në Shqipëri dhe jashtë saj, të cilët kanë korrur një sukses shumë të madh...