Tuesday, September 21, 2021

Top Lajme

Juventusi konsideron largimin e Costas nga Bayern Munichu

Pavarësisht që u huazua verën e kaluar, sulmuesi Douglas Costa mund të largohet qysh këtë muaj nga Bayern Munichu. Minutazha e ulët ka ndikuar që...

PSG del me thirrje publike për Messin

Lionel Messi është rikthyer në qendër të spekulimeve rreth largimit nga Barcelona. Paris Saint-Germain ka bërë publik interesimin për transferimin e sulmuesit të Barcelonës, Leo...

Milik arrin marrëveshje me Marseille

Arkadiusz Milik ka arritur marrëveshje personale me Marseille dhe pritet të transferohet gjatë javës në “Velodrome”. Sipas “Rai Sport”, Napoli dhe Marseille kanë arritur një...

Fakte interesante: 10 lojtarët më të vjetër që kanë marrë pjesë...

Të garosh në një Kupë Bote është arritja më e lartë për çdo lojtar futbolli dhe ta bësh atë në ekipin kombëtar të vendit...

Lampard: Werner po tregohet i ashpër me vetën

Menaxheri i Chelseat, Frank Lampard, ka dalë në mbrojtje të Timo Werner i cili nuk ka shënuar në 14 ndeshjet e fundit. Timo Werner nuk...

Koeman kritikon gabimet në mbrojtje, flet edhe për Messin

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka reaguar pas humbjes që i shkaktoi Athletic Bilbao në finale të Superkupës së Spanjës. Barcelona avancoi me dy gola...

Manchester City mposht bindshëm Crystal Palace, ngritët në pozitën e dytë

Manchester City ka vazhduar me serinë pozitive duke mposhtur me rezultat bindës 4 – 0 Crystal Palace. “Qytetarët” dukshëm ishin më të mirë nga minuta...

Reali e ktheu te Frankfurti, Luka Jovic shënon dopjetë në ‘debutim’

Nuk mund të niste më mirë përvoja e dytë e Luka Jovic tek Eintracht Frakfurti. Sulmuesi serb, i cili deri pak ditë më parë stërvitej...

Formacionet bazë: Barcelona – Athletic Bilbao

Sonte (e diele) do zhvillohet finalja e Superkupës së Spanjës. Katalunasit pas fitores ndaj Real Sociedadit në penallti do përballen me Athleticon që mposhti Real...

S’ka tifozë në ‘San Siro’, por ja sa spektatorë pritet të...

Një ndeshje si Inter-Juventus do të meritonte një “San Siro” të tejmbushur, pasi këtë sezon për më tepër në meny është edhe titulli kampion,...