Saturday, September 18, 2021

Top Lajme

Ja pse Klop mbetet i madh! Shihni kujt ja dedikon shkuarjen...

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, foli menjëherë pas kualifikimit për në finale, për mikrofonët e Premium Sport. “Arritjen në finale ia dedikojmë 100% tifozin Shon...

Thaçit i vjen një goditje nga ish-shoku i tij: Sa për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë ftesë publike kreut të LDK-së, Isa Mustafës që të bashkohet në idenë dhe qëllimin e tij...

Shokon trajneri i Arsenalit, Emery: Kam vënë bast kundër ekipit tim

Trajneri aktual i Arsenalit, Unai Emery, ka botuar librin që flet për sukseset e tij kur drejtonte klubet e Sevillas në Spanjë dhe PSG-së në...

Valverde jep lajmin e zi për tifozët blaugranë

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka thënë se nuk është i shqetësuar për gjendjen fizike të Lionel Messit, pavarësisht dy miqësoreve të Argjentinës të...

Breshka fluturuese thyen xhamin e vetures në autostraadë

Një shofer nga Karolina e Jugut u përball me një rast të goditjes nga një guaskë, pasi një breshkë që fluturonte në ajër në...

Djali i Agim Ramadanit i zbulon gënjeshtrën e madhe Nasim Haradinajt

Djali i heroit të Kosovës, Agim Ramadani, Edon Ramadani po përkrah Lidhjen Demokratike të Kosovës, dhe kandidaten për kryeministre Vjosa Osmanin. Edon Ramadani gjatë ditës...

Zbulohet arsyeja se përse Lukaku nuk e festoi golin ndaj Bournemouthit

Është zbuluar arsyeja se përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin ndaj Bournemouthit. Sulmuesi belg ia fitoi tri pikë Manchester Unitedit vikendin e kaluar, duke...

Chelsea merr një lajm shokues për transferimin e super-yllit

Chelsea ka marr një goditje tejet të rëndë ng Leicesteri. ‘Dhelprat’ i kanë bërë me dije kampionit aktual të Premier Ligës se nuk do ta...

Crystal Palace 0-1 Tottenham, notat e lojtarëve

Juan Foyth realizon golin e parë për Tottenham për t'i siguruar 'Spurs' një fitore 1-0 në udhëtim te Crystal Palace. Goli i qendërmbrojtësit argjentinas ishte...

A po e merr “Bechtel&Enka” edhe një rregullim rruge në Kosovë

Zgjerimi i rrugës në Veternik të Prishtinës ka dalë të jetë problem për Ministrinë e Infrastrukturës, që ka filluar para dy vjetësh. Rrëshqitja e dheut...